Osiedla są częścią samorządu będącą najbliżej nas - mieszkańców, są one jednostkami pomocniczymi stanowiącymi najniższy szczebel samo­rządu miejskiego. Mają coroczny budżet, ustalany przez Radnych Miasta, zajmują się sprawami publicznymi o zasięgu lokalnym. Osiedle może także występować z postulatami i wnioskami do organów miasta w sprawach ważnych, może również opiniować budżet miasta oraz wszelkie projekty i uchwały organów miasta. Przedstawicielami osiedli są Radni Osiedla, którzy są wybierani przez mieszkańców.  

 

Większa rola osiedli 
 
W związku z tym, że radni osiedli są niewątpliwie najbliżej mieszkańców stanowią ważną jednostkę w samorządzie gminnym. Ich działalność może się przekładać na efektywność wydatkowania wspólnych środków publicznych, a realizowane  przez Gminę projekty mogą odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców. W efekcie końcowym może to wpływać na większą integrację, budować lokalną wspólnotę, a także podnosić  zaufanie do władz samorządowych. 
 
Cykl spotkań– serdecznie zapraszamy! 
Serdecznie zapraszamy w dniach: 19.02, 27.02 na godzinę 16.00 w Sektorze 3 (IV piętro, świetlica , http://www.sektor3.szczecin.pl) na spotkania. 
 
Omawiane będą: 
a) prawne aspekty funkcjonowania osiedli oraz skargi i wnioski - czyli jak sygnalizować nieprawidłowości i pomysły Prezydentowi przez radnych,
b)  jak zachęcać mieszkańców do udziału do prac w radach osiedli. 

Kogo zapraszamy: 
Wszystkich zainteresowanych (Radnych i mieszkańców zainteresowanych funkcjonowaniem Osiedli) prosimy o zgłoszenie swojej obecności poprzez wypełnienie formularza LINK
 
Kontakt: Szymon Osowski – 697 932 643, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Back to Top